File Download (8.x-1.0-beta2) - en to el translation catalogue (16 entries)

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Access log settings
el: Ρύθμιση του ημερολογίου πρόσβασης

en: How many content items to display in "day" list.
el: Πόσα στοιχεία περιεχομένου θα εμφανίζονται στην λίστα "διαβάστηκαν σήμερα".

en: About
el: Περί

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Popular content
el: Δημοφιλές περιεχόμενο

en: How many content items to display in "all time" list.
el: Πόσα στοιχεία περιεχομένου θα εμφανίζονται στη λίστα "πάντα δημοφιλή".

en: Today's:
el: Σημερινά:

en: All time:
el: Όλες οι εμφανίσεις:

en: Last viewed:
el: Τελευταίες επισκέψεις:

en: Displaying popular content
el: Εμφάνιση δημοφιλούς περιεχομένου

en: Page view counter
el: Μετρητής επισκέψεων σελίδας

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
el: Ρυθμίσεις για τις στατιστικές πληροφορίες που θα κρατήσει το Drupal για τον ιστότοπο.

en: Maximum lifetime
el: Μέγιστη διάρκεια ζωής
