File Download (8.x-1.0-beta3) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Enable
ro: Activare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Core
ro: Nucleu

en: Access log settings
ro: Setările jurnalului de acces

en: How many content items to display in "day" list.
ro: Câte elemente să fie afişate în lista "zi".

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Folosește

en: Popular content
ro: Conţinut popular

en: How many content items to display in "all time" list.
ro: Câte lemente conţinut să fie afişate în lista "all time".

en: Today's:
ro: Azi:

en: All time:
ro: De la început:

en: Last viewed:
ro: Ultimele afişate:

en: Displaying popular content
ro: Afișare conținut popular

en: Page view counter
ro: Contor de vizualizări a paginii

en: Nothing
ro: Nimic

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
ro: Setări pentru informațiile statistice pe care le va păstra Drupalul despre sit.

en: Maximum lifetime
ro: Durată de viață maximă

en: How long any statistics may be cached, i.e. the refresh interval
ro: Pentru cât timp orice statistici pot fi păstrate în cache, de ex. internavul de reîmprospătare
