File Download Tracker (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Type
de: Typ

en: Created
de: Erstellt

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: IP Address
de: IP-Adresse

en: Changed
de: Geändert

en: About
de: Über

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Revision timestamp
de: Datum der Revision

en: The time that the current revision was created.
de: Der Zeitpunkt, an dem die aktuelle Revision erstellt wurde.

en: Revision user ID
de: Revisionsbenutzer-ID

en: The user ID of the author of the current revision.
de: Die Benutzerkennung des Autors der aktuellen Revision.

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Revision translation affected
de: Auswirkung auf die Übersetzung der Revision

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
de: Zeigt an, ob die letzte Bearbeitung einer Übersetzung der aktuellen Revision entspricht.
