File Download Tracker (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Name
pt: Nome

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Changed
pt: Alterado

en: About
pt: Sobre

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Revision timestamp
pt: Registro de data e hora da revisão

en: The time that the current revision was created.
pt: O horário de criação da revisão atual.

en: Revision user ID
pt: ID do usuário da revisão

en: The user ID of the author of the current revision.
pt: O ID do usuário autor da revisão atual.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Revision translation affected
pt: Revisão de tradução afetada

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pt: Indica se a última edição de uma tradução pertence à revisão atual.
