File Download Tracker (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Name
tr: İsim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Authored by
tr: Yazan

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Changed
tr: Değişti

en: About
tr: Hakkında

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Revision timestamp
tr: Sürüm zaman damgası

en: The time that the current revision was created.
tr: Geçerli düzeltmenin oluşturulduğu zaman.

en: Revision user ID
tr: Sürüm kullanıcı kimliği

en: The user ID of the author of the current revision.
tr: Son versiyon yazarının kullanıcı kimliği (ID).

en: Revision translation affected
tr: Düzeltme çevirisi etkilendi

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
tr: Çevirinin son düzenlemesinin geçerli düzeltmeye ait olup olmadığını belirtir.
