File downloader (8.x-1.0-alpha18) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Allowed file extensions
fr: Extensions de fichier autorisées

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
fr: La liste des extensions autorisées n'est pas valide. Soyez certains d'exclure les points précédents l'extension et de séparer les extensions par un espace ou une virgule.

en: Image Style
fr: Style d'image

en: Download options
fr: Options de téléchargement

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
