Upload File History (8.x-2.2) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: On
pt: Ligado

en: Yes
pt: Sim

en: Download
pt: Descarregar

en: Weight
pt: Peso

en: Filename
pt: Nome do ficheiro

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Off
pt: Desligado

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Fields
pt: Campos

en: download
pt: descarregar

en: Examples
pt: Exemplos

en: Choose a file
pt: Escolha um ficheiro
