File Management (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Use count
tr: Kullanım sayısı

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Back
tr: Geri

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Files
tr: Dosyalar

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Filter
tr: Süzgeç

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Owner
tr: Sahibi

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Entity
tr: Nesne

en: Changed
tr: Değişti

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Used in
tr: Şurada kullanılıyor

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Temporary
tr: Geçici

en: No files available.
tr: Dosya yok.

en: MIME type
tr: MIME tipi

en: Upload date
tr: Yüklenme tarihi

en: @type %title has been updated.
tr: %title başlıklı @type içeriği güncellendi.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Changed date
tr: Değiştirilme tarihi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Registering module
tr: Eklenti kayıt ediliyor

en: File usage
tr: Dosya kullanımı

en: File URI
tr: Dosya URI adresi

en: Allowed types: @extensions.
tr: İzin verilen dosya uzantıları: @extensions.

en: Provides links to perform entity operations.
tr: Varlık işlemleri gerçekleştirmek için bağlantılar sağlar.

en: Find and manage files.
tr: Dosyaları bulun ve yönetin.

en: Files overview
tr: Dosya Özeti

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
tr: {{ arguments.fid }} için dosya kullanım bilgileri

en: File MIME Type
tr: Dosya MIME Tipi
