File Management (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (45 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: Reset
da: Gendan

en: Use count
da: Brug antal

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Back
da: Tilbage

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Filename
da: Filnavn

en: Files
da: Filer

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: File size
da: Filstørrelse

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Changed
da: Ændret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Used in
da: Brugt i

en: Entity type
da: Entity-type

en: Temporary
da: Midlertidig

en: No files available.
da: Ingen tilgængelige filer.

en: Upload date
da: Upload-dato

en: @type %title has been updated.
da: @type %title opdateret.

en: Edit file
da: Redigér fil

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: View file
da: Vis fil

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Changed date
da: Ændringsdato

en: Asc
da: Stigende

en: Registering module
da: Registrerer modul

en: File URI
da: Fil-URI

en: Allowed types: @extensions.
da: Tilladte typer: @extensions.

en: Provides links to perform entity operations.
da: Viser et link til at foretage entity-handlinger.

en: Find and manage files.
da: Find og håndtér filer.

en: Files overview
da: Filoversigt

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
da: Information om brug af filen {{ arguments.fid }}

en: File MIME Type
da: Fil MIME-type
