File Management (8.x-1.0) - en to hr translation catalogue (29 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Size
hr: Veličina

en: Reset
hr: Poništi

en: Use count
hr: Broj korištenja

en: Image
hr: Slika

en: Name
hr: Naziv

en: Back
hr: Natrag

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Files
hr: Datoteke

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Filter
hr: Pročisti

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Media
hr: Mediji

en: Desc
hr: Silazno

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Used in
hr: Korišteno u

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: MIME type
hr: MIME vrsta

en: Upload date
hr: Nadnevak otpreme

en: @type %title has been updated.
hr: @type %title je osvježen.

en: Asc
hr: Uzlazno
