File Management (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Size
ja: サイズ

en: Reset
ja: リセット

en: Use count
ja: 使用回数

en: Image
ja: 画像

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Filename
ja: ファイル名

en: Files
ja: ファイル

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Filter
ja: フィルター

en: File size
ja: ファイルサイズ

en: Media
ja: メディア

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Entity
ja: エンティティ

en: Changed
ja: 変更済

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Used in
ja: 利用場所

en: Fid
ja: FID

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Permanent
ja: 恒久的

en: Temporary
ja: 一時的

en: No files available.
ja: 利用可能なファイルがありません。

en: MIME type
ja: MIME タイプ

en: Upload date
ja: アップロード日時

en: @type %title has been updated.
ja: @type %title が更新されました。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Changed date
ja: 更新日

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Registering module
ja: モジュールの登録

en: File usage
ja: ファイルの用途

en: File URI
ja: ファイルのURI

en: Allowed types: @extensions.
ja: 許可されたタイプ: @extensions 。

en: Provides links to perform entity operations.
ja: エンティティの操作を行うリンクを提供します。

en: Find and manage files.
ja: ファイルの検索と管理。

en: Files overview
ja: ファイルの概要

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ja: {{ arguments.fid }}のファイル使用情報

en: File MIME Type
ja: ファイル MIME タイプ
