File Management (8.x-2.0) - en to ast translation catalogue (19 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: Size
ast: Tamañu

en: Reset
ast: Reafitar

en: Image
ast: Imaxe

en: Name
ast: Nome

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: Files
ast: Ficheros

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Filter
ast: Filtru

en: File size
ast: Tamañu del ficheru

en: Owner
ast: Dueñu
