File Management (8.x-2.0) - en to be translation catalogue (29 entries)

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Cancel
be: Адмяніць

en: File
be: Файл

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Size
be: Памер

en: Reset
be: Скінуць

en: Image
be: Малюнак

en: Name
be: Імя

en: Back
be: Назад

en: Save
be: Захаваць

en: View
be: Праглядзець

en: Filename
be: Назва файла

en: Files
be: Файлы

en: Created
be: Створана

en: All
be: Усе

en: Filter
be: Фільтраваць

en: File size
be: Памер файла

en: Media
be: Мультымедыя

en: Owner
be: Уладальнік

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Entity
be: Сутнасць

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: MIME type
be: Тып MIME

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: @type %title has been updated.
be: @type %title быў абноўлены.

en: Find and manage files.
be: Шукаць і правіць фалы.
