File Management (8.x-2.0) - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Cancel
cy: Diddymu

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Size
cy: Maint

en: Reset
cy: Ailosod

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Permanent
cy: Parhaol

en: Temporary
cy: Dros dro

en: Upload date
cy: Dyddiad llwytho i fyny

en: @type %title has been updated.
cy: Mae @type %title wedi ei ddiweddaru.

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
