File Management (8.x-2.0) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Use count
fa: تعداد استفاده

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Filename
fa: نام فایل

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Filter
fa: فیلتر

en: File size
fa: اندازه فایل

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Entity
fa: عنصر

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Permanent
fa: دائمی

en: Temporary
fa: موقت

en: No files available.
fa: هیچ فایلی در دسترس نیست.

en: MIME type
fa: نوع فایل

en: Upload date
fa: تاریخ بارگذاری

en: @type %title has been updated.
fa: @type %title به‌روز شد.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Changed date
fa: تاریخ تغییر

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
