File Management (8.x-2.0) - en to gd translation catalogue (22 entries)

en: Status
gd: Staid

en: Delete
gd: Sguab às

en: Operations
gd: Gnìomhan

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: File
gd: Faidhle

en: Edit
gd: Deasaich

en: Size
gd: Meud

en: Reset
gd: Ath-shuidhich

en: Use count
gd: Cleachdadh

en: Image
gd: Dealbh

en: Save
gd: Sàbhail

en: View
gd: Seall

en: Filename
gd: Ainm an fhaidhle

en: Files
gd: Faidhlichean

en: Created
gd: Air a chruthachadh

en: All
gd: Na h-uile

en: Filter
gd: Criathrag

en: File size
gd: Meud an fhaidhle

en: Media
gd: Meadhanan

en: Owner
gd: Seilbheadair

en: Sort by
gd: Seòrsaich a-rèir

en: Entity
gd: eintiteas
