File Management (8.x-2.0) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Size
id: Ukuran

en: Use count
id: Jumlah penggunaan

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Filename
id: Nama berkas

en: Files
id: Berkas

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: File size
id: Ukuran berkas

en: Owner
id: Pemilik

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Entity
id: Entitas

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Used in
id: Digunakan di

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Permanent
id: Permanen

en: Temporary
id: Sementara

en: No files available.
id: Tidak ada file yang tersedia.

en: MIME type
id: Jenis MIME

en: Upload date
id: Tanggal diunggah

en: @type %title has been updated.
id: @type %title sudah di-update.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Changed date
id: Tanggal diubah

en: Asc
id: Urutan turun

en: Registering module
id: Mendaftarkan modul

en: File usage
id: Penggunaan berkas

en: Allowed types: @extensions.
id: Jenis yang diizinkan: @extensions.

en: Provides links to perform entity operations.
id: Menyediakan tautan untuk melakukan operasi entitas.

en: Find and manage files.
id: Cari dan kelola file

en: Files overview
id: Tinjauan berkas

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
id: Informasi penggunaan file untuk {{ arguments.fid }}

en: File MIME Type
id: Jenis MIME File
