File Management (8.x-2.0) - en to it translation catalogue (47 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: Reset
it: Ripristina

en: Use count
it: Contatore di utilizzo

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Filename
it: Nome file

en: Files
it: File

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Filter
it: Filtra

en: File size
it: Dimensione file

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Sort by
it: Ordina per

en: Entity
it: Entità

en: Changed
it: Modificato

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Used in
it: Usato in

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Permanent
it: Permanente

en: Temporary
it: Temporaneo

en: No files available.
it: Nessun file disponibile.

en: MIME type
it: Tipo MIME

en: Upload date
it: Data di caricamento

en: @type %title has been updated.
it: Il @type %title è stato aggiornato.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Operations links
it: Link operativi

en: Changed date
it: Data di ultima modifica

en: Master
it: Principale

en: Registering module
it: Registrazione del modulo

en: File usage
it: Utilizzo del file

en: File URI
it: URI del file

en: Allowed types: @extensions.
it: Tipi consentiti: @extensions.

en: Provides links to perform entity operations.
it: Fornisce collegamenti per eseguire operazioni sulle entità .

en: Find and manage files.
it: Trova e gestisci i file.

en: Files overview
it: Panoramica file

en: File MIME Type
it: MIME Type del file
