File Management (8.x-2.0) - en to nl translation catalogue (55 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Use count
nl: Gebruiksfrequentie

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: Back
nl: Terug

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Files
nl: Bestanden

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: File size
nl: Bestandsgrootte

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: New file
nl: Nieuw bestand

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Entity
nl: Entiteit

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Used in
nl: Gebruikt in

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Temporary
nl: Tijdelijk

en: No files available.
nl: Geen bestanden beschikbaar.

en: MIME type
nl: MIME-type

en: Upload date
nl: Uploaddatum

en: @type %title has been updated.
nl: @type %title is bijgewerkt.

en: Edit file
nl: Bestand bewerken

en: Delete file
nl: Bestand verwijderen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: View file
nl: Bestand weergeven

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Changed date
nl: Aanpassingsdatum

en: Asc
nl: Oplopend

en: Registering module
nl: Module registreren

en: File usage
nl: Bestandsgebruik

en: File URI
nl: Bestands-URI

en: Allowed types: @extensions.
nl: Toegestane types: @extensions.

en: Provides links to perform entity operations.
nl: Biedt links om entiteitsbewerkingen uit te voeren.

en: Find and manage files.
nl: Bestanden vinden en beheren.

en: Files overview
nl: Bestandenoverzicht

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
nl: Bestandsgebruikinformatie voor {{ arguments.fid }}

en: File MIME Type
nl: Het MIME-type van het bestand

en: <em>View file</em> @filename
nl: <em>Bekijk bestand</em> @filename

en: <em>Edit file</em> @filename
nl: <em>Bewerk bestand</em> @filename

en: New filename
nl: Nieuwe bestandsnaam

en: You can not specify a filename in the new path.
nl: U kunt geen bestandsnaam opgeven in het nieuwe pad.

en: You can not specify a path in the new filename.
nl: U kunt geen pad opgeven in de nieuwe bestandsnaam.
