File Management (8.x-2.0) - en to oc translation catalogue (35 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Use count
oc: Nombre d'utilizacions

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Files
oc: Fichièrs

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Filter
oc: Filtrar

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Media
oc: Mèdia

en: Owner
oc: Proprietari

en: Sort by
oc: Triar per

en: Entity
oc: Entitat

en: Changed
oc: Modificat

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Temporary
oc: Temporari

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Upload date
oc: Data de transfert

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître

en: New path
oc: Novèl camin
