File Management (8.x-2.0) - en to ru translation catalogue (54 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: File
ru: Файл

en: Edit
ru: Редактировать

en: Size
ru: Размер

en: Reset
ru: Сбросить

en: Use count
ru: Используемое количество

en: Image
ru: Изображение

en: Name
ru: Название

en: Back
ru: Назад

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Filename
ru: Имя файла

en: Files
ru: Файлы

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Filter
ru: Фильтр

en: File size
ru: Размер файла

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Desc
ru: По убыванию

en: Owner
ru: Владелец

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Entity
ru: Сущность

en: Changed
ru: Изменение

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Used in
ru: Используется в

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Permanent
ru: Постоянный

en: Temporary
ru: Временный

en: No files available.
ru: Нет доступных файлов.

en: MIME type
ru: MIME-тип

en: Upload date
ru: Дата отгрузки

en: @type %title has been updated.
ru: Материал %title типа "@type" был обновлён.

en: Edit file
ru: Редактирование файла

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: File Management
ru: Управление файлами

en: Changed date
ru: Дата изменения

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Yes.
ru: Да.

en: Registering module
ru: Регистрация модуля

en: File usage
ru: Использование файла

en: File URI
ru: URI файла

en: Allowed types: @extensions.
ru: Допустимые типы: @extensions.

en: Provides links to perform entity operations.
ru: Предоставляет ссылки для выполнения операций над сущностью.

en: Find and manage files.
ru: Поиск файлов и управление ими.

en: Files overview
ru: Обзор файлов

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ru: Информация про использование файла для {{ arguments.fid }}

en: File MIME Type
ru: MIME-тип файла
