File Rename (1.0.0) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: File
de: Datei

en: Save
de: Speichern

en: Rename
de: Umbenennen

en: File name
de: Dateiname

en: About
de: Über

en: Rename files
de: Dateien umbenennen

en: Rename file
de: Datei umbenennen

en: See file usages
de: Dateiverwendungen ansehen

en: Rename %filename
de: Umbenennen von %filename

en: Note: if image styles are used, they will be flushed automatically.
de: Hinweis: Bildstile werden automatisch geleert, falls vorhanden.
