File Resumable Upload (2.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Cancel
da: Annullér

en: Scheme
da: Skema

en: Remove file
da: Fjern fil

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: File ID
da: Fil-ID

en: File name
da: Filnavn

en: File size
da: Filstørrelse

en: Browse
da: Gennemse

en: Changed
da: Ændret

en: File upload error. Could not move uploaded file.
da: Fejl ved filoverførsel. Kunne ikke flytte den overførte fil.

en: Maximum upload size
da: Maksimal størrelse af overførsel

en: Uploading...
da: Uploader...

en: 1 min | @count min
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 sec | @count sec
da[0]: 1 sek
da[1]: @count sekunder

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
da: Af sikkerhedsgrunde er den uploadede fil omdøbt til %filename.

en: The specified file %name could not be uploaded.
da: Den valgte fil %name kan ikke uploades.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
da: Fejl ved upload. Kunne ikke flytte den uploadede fil %file til %destination.

en: The file could not be uploaded.
da: Filen kan ikke uploades.

en: 0 sec
da: 0 sek

en: Starting upload...
da: Starter upload…

en: Field types
da: Felttyper

en: Add a new file
da: Tilføj en ny fil

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
da: Uploadmappen %directory for fil-feltet !name kan ikke oprettes eller er ikke tilgængelig. En nyligt uploadet fil kan ikke gemmes i denne mappe, og overførslen er annulleret.
