File Resumable Upload (2.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Cancel
tr: İptal

en: Upload
tr: Yükle

en: Remove file
tr: Dosyayı sil

en: 1 hour | @count hours
tr[0]: 1 saat
tr[1]: @count saat

en: 1 day | @count days
tr[0]: 1 gün
tr[1]: @count gün

en: File ID
tr: Dosya ID

en: File name
tr: Dosya ismi

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Changed
tr: Değişti

en: File upload error. Could not move uploaded file.
tr: Dosya yükleme hatası. Yüklenen dosya taşınamadı.

en: Maximum upload size
tr: Maksimum dosya büyüklüğü

en: 1 min | @count min
tr[0]: 1 dak
tr[1]: @count dak

en: 1 sec | @count sec
tr[0]: 1 sn
tr[1]: @count sn

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
tr: Güvenlik nedeniyle, yüklediğiniz dosyanın adı %filename olarak değiştirilmiştir.

en: The specified file %name could not be uploaded.
tr: Seçilen %name dosyası yüklenemedi.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
tr: Yükleme hatası. Yüklenen %file dosyası  %destination hedefine taşınamadı.

en: The file could not be uploaded.
tr: Dosya karşıya yüklenemedi.

en: 0 sec
tr: 0 sn

en: 1 byte | @count bytes
tr[0]: 1 bayt
tr[1]: @count bayt

en: Starting upload...
tr: Yüklemeye başlanıyor...

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Add a new file
tr: Yeni bir dosya ekle

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
tr: !name dosya alanı için yükleme klasörü %directory oluşturulamadı veya erişilebilir değil. Sonuç olarak yeni yüklenen dosya kaydedilemedi ve yükleme iptal edildi.
