File Resumable Upload (2.0.1) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Scheme
nl: Schema

en: Upload
nl: Uploaden

en: Remove file
nl: Verwijder bestand

en: 1 hour | @count hours
nl[0]: 1 uur
nl[1]: @count uur

en: 1 day | @count days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: @count dagen

en: File ID
nl: Bestand-ID

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: File size
nl: Bestandsgrootte

en: Browse
nl: Bladeren

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: File upload error. Could not move uploaded file.
nl: Fout bij uploaden van bestand. Geüpload bestand kon niet verplaatst worden.

en: Maximum upload size
nl: Maximumgrootte per upload

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
nl: Om veiligheidsredenen werd de naam van de upload gewijzigd in: %filename.

en: The specified file %name could not be uploaded.
nl: Het bestand %name kon niet worden geüpload.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
nl: Upload fout. Het geüploade bestand %file kon niet naar %destination worden verplaatst.

en: The file could not be uploaded.
nl: Het bestand kan niet worden geüpload.

en: Starting upload...
nl: Upload starten ...

en: @size KB
nl: @size kB

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Add a new file
nl: Bestand toevoegen

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
nl: De upload-map %directory voor het bestandsveld !name kan niet worden aangemaakt of is niet toegankelijk. Een nieuw geüpload bestand kon daardoor niet worden bewaard in deze map. De upload werd geannuleerd.

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
nl: De optie '@name' moet een geldige waarde bevatten. Laat het tekstveld leeg of voer een waarde in, zoals '512' (bytes), '80 kB' (kilobytes) of '50 MB' (megabytes).

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes could be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
nl: Voer een waarde zoals '512' (bytes), '80 kB' (kilobytes) of '50 MB' (megabytes) in voor de maximale bestandsgrootte. Als dit veld leeg wordt gelaten dan bepalen de PHP-instellingen, 'maximum post' en 'file upload' de maximale grootte (de huidige limiet is <strong>%limit</strong>).
