File Resumable Upload (2.0.3) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Scheme
ja: スキーマ

en: Upload
ja: アップロード

en: Remove file
ja: ファイルを除去

en: 1 hour | @count hours
ja[0]: 1時間
ja[1]: @count時間

en: 1 day | @count days
ja[0]: 1日
ja[1]: @count日

en: File ID
ja: ファイルID

en: File name
ja: ファイル名

en: File size
ja: ファイルサイズ

en: Browse
ja: ブラウズ

en: Changed
ja: 変更済

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ja: ファイルのアップロードエラー : アップロードされたファイルを移動することができませんでした。

en: Maximum upload size
ja: 最大アップロードサイズ

en: 1 min | @count min
ja[0]: 1分
ja[1]: @count分

en: 1 sec | @count sec
ja[0]: 1秒
ja[1]: @count秒

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ja: セキュリティー上の理由から、アップロードされたファイルは %filename にリネームされました。

en: The specified file %name could not be uploaded.
ja: 指定されたファイル %name をアップロードできませんでした。

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ja: ファイルアップロードエラー: アップロードされたファイル %file を保存先 %destination へ移動できませんでした。

en: The file could not be uploaded.
ja: ファイルがアップロードできませんでした。

en: 0 sec
ja: 0秒

en: 1 byte | @count bytes
ja[0]: 1 バイト
ja[1]: @count バイト

en: Starting upload...
ja: アップロード開始…

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Add a new file
ja: ファイルを追加

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ja: ファイルフィールド !name 用のアップロードディレクトリー %directory が作成できないかアクセスできません。その結果、新しくアップロードされたファイルがこのディレクトリーに保存できないため、アップロードがキャンセルされました。

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
ja: "@name" オプションに正しい値を入力する必要があります。空白のままにしておくか、"512" (バイト), "80 KB" (キロバイト) , "50 MB" (メガバイト)のような文字列を入力してください。
