File Resumable Upload (2.0.3) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Cancel
ro: Anulare

en: Upload
ro: Încarcă

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: o oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: o zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: File ID
ro: ID-ul fișierului

en: File name
ro: Numele fișierului

en: File size
ro: Dimensiunea fișierului

en: Browse
ro: Răsfoire

en: Changed
ro: Schimbat

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ro: Eroare la încărcarea fișierului. Nu s-a putut muta fișierul.

en: Maximum upload size
ro: Dimensiune maximă încărcare

en: 1 min | @count min
ro[0]: 1 min
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 sec | @count sec
ro[0]: 1 sec
ro[1]: @count sec
ro[2]: @count de sec

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ro: Din motive de securitate fișierul încărcat a fost redenumit în %filename.

en: The specified file %name could not be uploaded.
ro: Fișierul specificat %name nu a putut fi încărcat.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ro: Eroare la încărcare. Nu s-a putut muta fișierul încărcat %file la destinația %destination.

en: The file could not be uploaded.
ro: Fișierul nu a putut fi încărcat.

en: 0 sec
ro: 0 secunde

en: 1 byte | @count bytes
ro[0]: 1 octet
ro[1]: @count octeți
ro[2]: @count de octeți

en: Starting upload...
ro: Pornire încărcare ...

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Add a new file
ro: Adaugă un nou fișier

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ro: Directorul de încărcare %directory pentru câmpul fișierului !name nu a putut fi creat sau nu este accesibil. Un fișier nou încărcat nu poate fi salvat în acest director ca și consecință, iar încărcarea a fost anulată.

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
ro: Opțiunea "@name" trebuie să conțină o valoare validă. Puteți lăsa gol câmpul de tip text sau să introduceți un șir de genul "512" (octeți), "80K" (kiloocteți) sau "50M" (megaocteți).
