File Resumable Upload (2.0.3) - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Scheme
sv: Schemaläggning

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Remove file
sv: Ta bort fil

en: 1 hour | @count hours
sv[0]: 1 timme
sv[1]: @count timmar

en: 1 day | @count days
sv[0]: 1 dag
sv[1]: @count dagar

en: File ID
sv: Filens ID

en: File name
sv: Filnamn

en: File size
sv: Filstorlek

en: Browse
sv: Bläddra

en: Changed
sv: Ändrad

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sv: Uppladdningsfel. Kunde inte flytta den uppladdade filen.

en: Maximum upload size
sv: Största uppladdningsstorlek

en: 1 min | @count min
sv[0]: 1 min
sv[1]: @count minuter

en: 1 sec | @count sec
sv[0]: 1 sekund
sv[1]: @count sekunder

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
sv: Din uppladdade fil har döpts om till %filename av säkerhetsskäl.

en: The specified file %name could not be uploaded.
sv: Den angivna filen %name kunde inte laddas upp.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
sv: Uppladdningsfel. Kunde inte flytta den uppladdade filen %file till destinationen %destination.

en: The file could not be uploaded.
sv: Filen kunde inte laddas upp.

en: 0 sec
sv: 0 sek

en: 1 byte | @count bytes
sv[0]: 1 byte
sv[1]: @count byte

en: Starting upload...
sv: Påbörjar uppladdning...

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Add a new file
sv: Lägg till ny fil

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
sv: Mappen %directory för filfältet !name kunde inte skapas eller är inte åtkomlig. Som konsekvens kunde en nyligen uppladdad fil inte sparas i denna mapp och uppladdningen avbröts.
