File Transfer (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: username
pt: nome de utilizador

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Publish
pt: Publicar
