File Transfer (8.x-2.0-beta2) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: username
fr: nom d'utilisateur

en: password
fr: mot de passe

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Edit File
fr: Modifier le fichier

en: Delete File
fr: Supprimer le fichier

en: Publish
fr: Publier

en: host
fr: nom de domaine

en: Add File
fr: Ajouter un fichier

en: Transfer
fr: Transférer
