File Upload Options (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Custom fields
ru: Пользовательские поля

en: The file could not be uploaded.
ru: Файл не может быть загружен.

en: The file upload failed. %upload
ru: Ошибка загрузки файла. %upload

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ru: Невозможно создать каталог загрузки %directory для файлового поля %name или к нему нет доступа. В результате недавно загруженные файлы не могут быть сохранены в данном каталоге и загрузка отменена.
