File Upload Options (8.x-1.0-beta3) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Media
de: Medien

en: Custom fields
de: Benutzerdefinierte Felder

en: The file could not be uploaded.
de: Die Datei konnte nicht hochgeladen werden.

en: The file upload failed. %upload
de: Der Dateiupload ist fehlgeschlagen. %upload

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
de: Das Verzeichnis %directory für das Dateifeld %name konnte nicht erstellt werden oder der Zugriff wurde verweigert. Die hochgeladene Datei konnte nicht gespeichert werden und der Vorgang wurde abgebrochen.

en: Replace the existing file
de: Die vorhandene Datei ersetzen
