File uploader by Uppy (1.0.6) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Theme
pt: Tema

en: Options
pt: Opções

en: Revert
pt: Reverter

en: Auto
pt: Automático

en: Thumbnail width
pt: Largura da miniatura

en: Thumbnail height
pt: Altura da miniatura

en: Rotate
pt: Rodar

en: Instance
pt: Instância
