File URL (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Custom
pl: Własne

en: Mode
pl: Tryb

en: Upload file
pl: Wyślij plik

en: Reference
pl: Referencja

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
pl: %name: to pole nie może przechowywać więcej niż @count.

en: Generic file
pl: Plik

en: Remote URL
pl: Adres zewnętrzny

en: Type of item to reference
pl: Typ elementu, który ma mieć referencję

en: @label ID
pl: ID dla typu @label
