File URL (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Custom
it: Personalizzato

en: Mode
it: Modalità

en: Upload file
it: Caricamento del file

en: Reference
it: Riferimento

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
it: %name: questo campo non può contenere più di @count valori.

en: File URL
it: URL del file

en: Generic file
it: File generico

en: Type of item to reference
it: Tipo di elemento da porre in relazione

en: @label ID
it: ID @label
