File URL (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Custom
ru: Собственная

en: Mode
ru: Режим

en: Upload file
ru: Загрузить файл

en: Reference
ru: Связь

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
ru: %name: поле не может содержать больше чем @count значений.

en: Generic file
ru: Обычный файл

en: Remote URL
ru: Внешний URL-адрес

en: Type of item to reference
ru: Тип элемента для ссылки

en: @label ID
ru: Идентификатор @label
