File URL (8.x-1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Custom
fa: سفارشی

en: Mode
fa: سبک

en: Upload file
fa: بارگذاری فایل

en: Reference
fa: ارجاع

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
fa: %name: این فیلد نمی‌تواند بیشتر از @count مقدار را نگه دارد.

en: Generic file
fa: فایل عمومی

en: Remote URL
fa: آدرس دوردست

en: Type of item to reference
fa: نوع آیتم برای مرجع شدن
