File URL (8.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Upload file
fr: Transférer le fichier

en: Reference
fr: Référence

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
fr: %name : ce champ ne peut pas contenir plus de @count valeurs.

en: File URL
fr: URL du fichier

en: Generic file
fr: Fichier générique

en: Remote URL
fr: URL distante

en: Type of item to reference
fr: Type d'élément à référencer

en: @label ID
fr: Identifiant (ID) de @label
