Filebrowser (3.1.2) - en to cy translation catalogue (24 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Body
cy: Corff

en: Delete
cy: Dileu

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Size
cy: Maint

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Number of columns
cy: Nifer o golofnau

en: Create
cy: Creu

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Close
cy: Yn agos

en: Please wait...
cy: Arhoswch...

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Default sort
cy: Rhagosod dosbarthiad

en: Mime type
cy: Math o feim

en: Default sort order
cy: Rhagosod trefn dosbarthiad

en: The file could not be uploaded.
cy: Ni ellir llwytho'r ffeil i fyny.

en: The file upload failed. %upload
cy: Methodd y llwythiad ffeil. %upload

en: Image style
cy: Arddull delwedd
