Filebrowser (3.1.3) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Size
it: Dimensione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Icon
it: Icona

en: Upload
it: Carica

en: Created
it: Creato

en: Number of columns
it: Numero di colonne

en: Create
it: Crea

en: File size
it: Dimensione file

en: Select all
it: Seleziona tutto

en: Default view
it: Vista predefinita

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Close
it: Chiudi

en: Modified
it: Modificato

en: Upload file
it: Caricamento del file

en: Folder path
it: Percorso della cartella

en: Please wait...
it: Attendere prego...

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Default sort
it: Ordine predefinito

en: Mime type
it: Tipo di mime

en: Default sort order
it: Ordinamento predefinito

en: The file could not be uploaded.
it: Il file non può essere caricato

en: The file upload failed. %upload
it: Il caricamento del file è fallito. %upload

en: Image style
it: Stile immagine

en: Automatic width
it: Larghezza automatica

en: Files in the @name field were unable to be uploaded.
it: I file nel campo @name non possono essere caricati.
