Filebrowser (3.1.4) - en to nl translation catalogue (52 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Size
nl: Grootte

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Icon
nl: Pictogram

en: Rename
nl: Naam wijzigen

en: Upload
nl: Uploaden

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Create
nl: Aanmaken

en: Add folder
nl: Map toevoegen

en: File size
nl: Bestandsgrootte

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Default view
nl: Standaard View

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Close
nl: Sluiten

en: Modified
nl: Aangepast

en: Upload file
nl: Bestand(en) uploaden

en: Machine readable name
nl: Systeemnaam

en: Delete files
nl: Bestanden verwijderen

en: Please wait...
nl: Even geduld...

en: Filebrowser
nl: Bestandsverkenner

en: Language code
nl: Taalcode

en: Create folder
nl: Map maken

en: Default sort
nl: Standaardsortering

en: Presentation
nl: Presentatie

en: Mime type
nl: Mime-type

en: Folder Name
nl: Mapnaam

en: The file could not be uploaded.
nl: Het bestand kan niet worden geüpload.

en: 1 file | @count files
nl[0]: 1 bestand
nl[1]: @count bestanden

en: Allow uploads
nl: Uploads toestaan

en: Visible columns
nl: Zichtbare kolommen

en: Hide file extensions
nl: Bestandsextensies verbergen

en: Go up
nl: Omhoog

en: Delete selected items
nl: Geselecteerde items verwijderen

en: The file upload failed. %upload
nl: Het uploaden van het bestand is niet gelukt. %upload

en: Hide title
nl: Titel verbergen

en: Rename files
nl: Bestanden hernoemen

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Upload files
nl: Bestanden uploaden

en: Default description
nl: Standaardomschrijving

en: Unable to delete @file
nl: Kan @file niet verwijderen

en: Download files
nl: Bestanden downloaden

en: Download archive
nl: Archief downloaden

en: Update filebrowser thumbnails
nl: Thumbnails van bestandsverkenner bijwerken

en: Automatic width
nl: Automatische breedte

en: Files in the @name field were unable to be uploaded.
nl: Bestanden in het veld @name konden niet worden geüpload.

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
nl: De bestandsmap %directory voor het bestandsveld %name kon niet worden aangemaakt of is niet toegankelijk. Het bestand kon dus niet in deze map opgeslagen worden en de upload is geannuleerd.
