Filebrowser (3.1.7) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Size
uk: Розмір

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Icon
uk: Іконка

en: Rename
uk: Перейменувати

en: Upload
uk: Викласти

en: Created
uk: Створено

en: Number of columns
uk: Кількість стовпців

en: Create
uk: Створити

en: Add folder
uk: Додати папку

en: File size
uk: Розмір файла

en: Edit description
uk: Змінити опис

en: Select all
uk: Виділити все

en: Default view
uk: Базовий вид

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Close
uk: Закрити

en: Modified
uk: Змінено

en: Upload file
uk: Відвантажити файл

en: Machine readable name
uk: Машино-читебельна назва

en: Delete files
uk: Вилучити файли

en: Folder path
uk: Шлях папки

en: Please wait...
uk: Зачекайте, будь ласка...

en: Language code
uk: Код мови

en: Create folder
uk: Створити папку

en: Default sort
uk: Базове впорядкування

en: Presentation
uk: Вигляд

en: Mime type
uk: MIME Тип

en: Folder Name
uk: Назва теки

en: Default sort order
uk: Базове сортування

en: Mimetype
uk: Тип Mime

en: The file could not be uploaded.
uk: Неможливо викласти файл.

en: 1 file | @count files
uk[0]: 1 файл
uk[1]: @count файла
uk[2]: @count файлів

en: Visible columns
uk: Видимі стовпці

en: Go up
uk: Вверх

en: Delete selected items
uk: Вилучити вибрані об'єкти

en: The file upload failed. %upload
uk: Викладання файла завершилося невдачею. %upload

en: Rename files
uk: Перейменовувати файли

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Upload files
uk: Відвантажити файли

en: horizontal
uk: горизонтально

en: Automatic width
uk: Автоматична ширина

en: Files in the @name field were unable to be uploaded.
uk: Файли у полі @name було неможливо викласти.

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
uk: Неможливо створити або немає доступу до каталогу відвантажень %directory файлового поля %name. В цьому каталозі неможливо зберегти щойно відвантажений файл і внаслідок цього відвантаження відмінено.
