Filebrowser (8.x-2.0-rc8) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Size
fa: اندازه

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Icon
fa: شمایل

en: ID
fa: شناسه

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Create
fa: ایجاد

en: File size
fa: اندازه فایل

en: Select all
fa: انتخاب همه

en: Default view
fa: نمای پیش‌فرض

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Close
fa: بستن

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Upload file
fa: بارگذاری فایل

en: Machine readable name
fa: نام قابل فهم توسط ماشین

en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

en: Default sort
fa: مرتب‌سازی پیش‌فرض

en: Default sort order
fa: ترتیب مرتب سازی پیش‌فرض

en: The file could not be uploaded.
fa: فایل نتوانست بارگذاری شود.

en: The file upload failed. %upload
fa: بارگذاری فایل با شکست مواجه شد. %upload

en: Image style
fa: سبک تصویر
