Filebrowser (8.x-2.0) - en to cs translation catalogue (32 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Delete
cs: Smazat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Size
cs: Velikost

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Name
cs: Jméno

en: Save
cs: Uložit

en: Icon
cs: Ikona

en: Upload
cs: Nahrát

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Create
cs: Vytvořit

en: File size
cs: Velikost souboru

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Default view
cs: Výchozí pohled

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Close
cs: Zavřít

en: Modified
cs: Upraveno

en: Upload file
cs: Nahrát soubor

en: Machine readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Delete files
cs: Smazat soubory

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: Default sort
cs: Výchozí řazení

en: Mime type
cs: MIME typ

en: The file could not be uploaded.
cs: Soubor nelze nahrát.

en: The file upload failed. %upload
cs: Nahrávání souboru se nezdařilo. %upload

en: Hide title
cs: Skrýt nadpis

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Upload files
cs: Nahrát soubory

en: Automatic width
cs: Šířka automaticky
