Filebrowser (8.x-2.3) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Size
ja: サイズ

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Icon
ja: アイコン

en: Upload
ja: アップロード

en: Created
ja: 作成

en: Number of columns
ja: カラム数

en: Create
ja: 作成

en: Add folder
ja: フォルダーを追加

en: File size
ja: ファイルサイズ

en: Select all
ja: 全て選択

en: Default view
ja: デフォルトビュー

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Close
ja: 閉じる

en: Modified
ja: 変更済み

en: Upload file
ja: ファイルのアップロード

en: Machine readable name
ja: コンピューターが扱える名前

en: Delete files
ja: ファイルを削除する

en: Please wait...
ja: しばらくお待ちください...

en: Default sort
ja: デフォルトの並び順

en: Mime type
ja: MIMEタイプ

en: Folder Name
ja: フォルダ名

en: Default sort order
ja: デフォルトの並び順

en: The file could not be uploaded.
ja: ファイルがアップロードできませんでした。

en: The file upload failed. %upload
ja: ファイルのアップロードに失敗しました。 %upload

en: Hide title
ja: タイトルを非表示

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Upload files
ja: ファイルをアップロードする

en: Automatic width
ja: 幅自動設定

en: Files in the @name field were unable to be uploaded.
ja: @name フィールドのファイルをアップロードできませんでした。

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ja: ファイルフィールド%nameのアップロードディレクトリ %directory を作成できなかったか、またはアクセスできませんでした。そのため、新たにアップロードされたファイルをこのディレクトリに保存することができず、アップロードはキャンセルされました。
