File (Field) Paths (8.x-1.0-beta6) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: File path
nl: Bestandspad

en: Settings
nl: Instellingen

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Fields
nl: Velden

en: Cleanup using Pathauto
nl: Maak schoon met Pathauto

en: Transliterate
nl: Translitereren

en: Retroactive update
nl: Retroactieve update

en: File extension - original
nl: Bestands-extenties - origineel

en: filefield_paths
nl: bestandveld_paden

en: Active updating
nl: Actief bijwerken

en: File name without extension.
nl: Bestandsnaam zonder extensie.

en: File name - original
nl: Bestandsnaam - origineel

en: File name without extension - original.
nl: Bestandsnaam zonder extensie - origineel.

en: File extension - original.
nl: Bestandsextensie - origineel.

en: @title options
nl: @title opties

en: Original filename
nl: Oorspronkelijke bestandsnaam

en: The file %old could not be moved to the destination of %new. Ensure your permissions are set correctly.
nl: Het bestand %old kon niet worden verplaatst naar de doelmap %new. Controleer dat de toegangsrechten correct zijn ingesteld.

en: File path was truncated
nl: Bestandspad is afgekort
