FileField Sources (8.x-1.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Fields
fa: فیلدها

en: Contains
fa: شاملِ

en: Plugin
fa: افزونه

en: Attach
fa: پیوست

en: File upload error. Could not move uploaded file.
fa: خطای بارگذاری فایل. فایل بارگذاری شده نمی‌تواند منتقل شود.

en: Select
fa: انتخاب

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
fa: پوشه %directory قابل نوشتن نیست، زیرا مجوزهای صحیح را ندارد.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
fa: به دلایل امنیتی، بارگذاری شما به %filename تغییر نام داده شد.

en: The specified file %name could not be uploaded.
fa: فایل مشخص شده %name نمی‌تواند بارگذاری شود.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
fa: فقط فایل‌های با پسوندهای زیر مجاز هستند: %files-allowed.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
fa: خطای بارگذاری. فایل‌های بارگذاری شده %file نمی‌تواند به مقصد %destination منتقل شود.

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: File browser
fa: مرورگر فایل

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
fa: فایل نمی‌تواند بارگذاری شود، زیرا مقصد %destination معتبر نیست.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
fa: فایل %source نمی‌تواند بارگذاری شود زیرا فایلی با این نام در مقصد %directory وجود دارد.

en: Transfer
fa: انتقال

en: Reference existing
fa: ارجاع به موجود

en: Remote URL
fa: آدرس دوردست

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند کپی شود، زیرا مقصد به درستی پیکربندی نشده است. که می‌تواند ناشی از مشکل مجوز فایل یا پوشه باشد. اطلاعات بیشتر در گزارشات سیستم در دسترس است.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
fa: فایل %file نمی‌تواند کپی شود، زیرا پوشه مقصد %destination به درستی پیکربندی نشده است.
