FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta2) - en to lv translation catalogue (18 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Delete
lv: Dzēst

en: Type
lv: Veids

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Description
lv: Apraksts

en: Search
lv: Meklēt

en: Label
lv: Etiķete

en: Insert
lv: Ievietot

en: Custom
lv: Pielāgots

en: Are you sure you want to delete %name?
lv: Vai tiešām dzēst %name?

en: Apply
lv: Apstiprināt

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
lv: Direktorija %directory nav rakstāma, jo nav uzstādītas nepieciešamās pieejas atļaujas.

en: Sort
lv: Kārtot

en: Items to display
lv: Attēlojamie vienumi

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
lv: Pieļaujami tikai faili ar šādiem paplašinājumiem: %files-allowed.

en: Image style
lv: Attēla stils

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
lv: Datni %file nevarēja pārkopēt, jo mērķa direktorijs %destination nav pareizi nokofigurēts.
