FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta4) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Search
fr: Rechercher

en: Label
fr: Libellé

en: Insert
fr: Insérer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Apply
fr: Appliquer

en: Params
fr: Paramètres

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
fr: Le répertoire %directory n'est pas accessible en écriture car les permissions ne sont pas définies correctement.

en: Sort
fr: Trier

en: Items to display
fr: Éléments à afficher

en: Machine name
fr: Nom système

en: Next »
fr: Suivant »

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
fr: Seuls les fichiers se terminant par les extensions suivantes sont autorisés : %files-allowed.

en: Image style
fr: Style d'image

en: Transfer
fr: Transférer

en: Starting transfer...
fr: Démarrage du transfert...

en: The remote URL must be a file and have an extension.
fr: L'URL distante doit être un fichier et avoir une extension.

en: The remote file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
fr: Le fichier distant pèse %filesize dépassant la taille maximum de fichier de %maxsize.

en: « Prev
fr: « Préc.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
fr: Le fichier spécifié %file n'a pas pu être copié car le répertoire de destination n'est pas correctement configuré. Cela peut être dû à un problème de permissions sur le fichier ou le répertoire. Plus d'informations sont disponibles dans la journalisation du système.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
fr: Le fichier %file n'a pas pu être copié car le répertoire de destination %destination n'est pas configuré correctement

en: Select this item
fr: Sélectionner cet élément

en: Insert selected
fr: Insérer l'élément sélectionné
