FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta7) - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Search
hu: Keresés

en: Label
hu: Címke

en: Insert
hu: Beszúrás

en: ID
hu: Azonosító

en: Custom
hu: Egyéni

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hu: „%directory” könyvtár a megfelelő jogosultságok hiánya miatt nem írható.

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: Items to display
hu: Megjelenő elemek száma

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Next »
hu: Következő »

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hu: Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %files-allowed.

en: Image style
hu: Képstílus

en: Transfer
hu: Átvitel

en: « Prev
hu: « Előző

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
hu: A megadott %file fájl nem másolható, mert a célkönyvtár nincs megfelelően beállítva. Ez a fájlok vagy könyvtárak jogosultsági problémáinak esetében gyakran előfordul. További információ a rendszernaplóban található.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
hu: %file fájl nem másoható, mert a célkönyvtár nincs megfelelően beállítva: %destination

en: Media library
hu: Médiakönyvtár

en: Select this item
hu: Elem kiválasztása

en: Insert selected
hu: Kijelölt beillesztése
